Αθλητικά

Έχασε τεράστια ευκαιρία ο ΠΑΟΚ: Οδυνηρός αποκλεισμός μετά από πολλές ανατροπές

Ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε την Μάλμε στην Τούμπα για τον επαναληπτικό αγώνα του 3ου προκριματικού γύρου του UEFA Champions League, όμως δεν κατάφερε να πάρει την πρόκριση.

Μεγάλη απογοήτευση επικρατεί στο στρατόπεδο του ΠΑΟΚ, ο οποίος πέταξε χρυσή ευκαιρία προκειμένου να προχωρήσει στην επόμενη φάση των προκριματικών του UEFA Champions League.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι κρατούσε μέχρι και τις καθυστερήσεις την πρόκριση στα χέρια της και αφού ισοφαρίστηκε σε 3-3 και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, δέχθηκε εκ νέου γκολ στο επιπλέον μισάωρο και αποκλείστηκε με συνολικό σκορ 6-5.

Όνειρο ήταν και… έσβησε: Οδυνηρός αποκλεισμός του ΠΑΟΚ από την Μάλμε

Ο ΠΑΟΚ δε θα μπορέσει ούτε και φέτος ν’ αγωνιστεί για πρώτη φορά στην ιστορία του στο Champions League, καθώς η Μάλμε τον απέκλεισε με συνολικό σκορ 6-5 (2-2 και 3-4) και πλέον ο «Δικέφαλος» του Βορρά θα αγωνιστεί στα playoffs του Europa League.

Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό από άποψη θεάματος και είχε πολλές διακυμάνσεις και ανατροπές όσον αφορά το σκορ. Αρχικά η Μάλμε προηγήθηκε με 1-0, για να ισοφαρίσει ο Τάισον σε 1-1 κι ο Κουλιεράκης στο 43’ να κάνει το 2-1 ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Προτεινόμενο Άρθρο Ιζαμπέλα Κογιεβίνα: Η «εξαφάνιση», η νέα ζωή ως πιλότος και τα 3 παιδιά Ιζαμπέλα Κογιεβίνα: Η «εξαφάνιση», η νέα ζωή ως πιλότος και τα 3 παιδιά

Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν παράτησαν το ματς και στο 45’ έφεραν ξανά το παιχνίδι στα ίσα (2-2) με τον Ζίβκοβιτς στις καθυστερήσεις (45+3’) να διαμορφώνει το τελικό 3-2 για το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα, το οποίο του έδινε και την πρόκριση, ωστόσο στο 90+6’ ο Ζέτερστρομ σκόραρε (3-3) κι έστειλε το ματς στην παράταση, όπου η Μάλμε ήταν καλύτερη και με τον Κρίστιενσεν στο 99’ βρήκε το γκολ της πρόκρισης (4-3), για να ολοκληρώσει μια ακόμη ανατροπή στο παιχνίδι.